Pazartesi - Cuma: 9:00 - 18:00

info@kmkhukuk.com

0442 408 03 03

Sık Sorulan Sorular

Ölen Kişinin Ailesi (Yakınları) Manevi Tazminat Talep Edebilir mi?

Trafik kazası neticesinde ölen şahsın yakınları da manevi açıdan yıpranmış ve tatmini zor acılara sevk edilmiş olacaktır. Nitekim ölen kişinin geride bıraktığı çocuğu, eşi ve kardeşleri olabilir. Bununla birlikte kişilerin annesi veya babası da trafik kazasında ölmüş olabilir. Tüm bunlardan ötürü mirasçıların manevi tazminat açma hakkı söz konusu olacaktır. Yine trafik kazası sonucu ölen dede ve/veya büyükanne (anneanne, babaanne) için de torunları manevi tazminat talebinde bulunma hakkına sahiptirler

Trafik Kazası Nedeniyle Annemi, Babamı, Çocuğumu, Kardeşimi Kaybettim. Ne Yapabilirim?

Trafik kazası nedeniyle bir yakınınızın ölmesi sonucunda sizler manevi açıdan yıpranacak ve tarifi imkânsız acılar yaşayacaksınız. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere cismani zarara uğrayacak ve zararınızı tatmin etmek için manevi tazminat davası açmaya hak kazanacaksınız. Trafik kazası nedeniyle bir yakınınızı kaybetmeniz halinde Hukuk Büromuz ile irtibata geçmeniz ve detaylı bilgi almanız yerinde olacaktır.

Trafik Kazası Nedeniyle Ölen Yakınım Tam Kusurlu Çıktı. Tazminat Alabilir Miyim?

Trafik kazası neticesinde ölen kişinin tam kusurlu (8’de 8 kusurlu), daha fazla kusurlu veya eşit kusurlu olması halinde yakınlarının tazminat hakkı bulunmaktadır.

Diğer Önemli Sorular

Siz müvekkiller, bazı hususlarda sıkça sorular sormakta ve yanıt aramaktasınız. Trafik kazaları nedeniyle ölüm halinde özellikle kusur oranları, bilirkişi raporları ve karşı tarafın Zorunlu Mali Trafik Sigortası ve Kasko belgelerinin olup olmaması hususunda bilgi aramaktasınız. Tüm bu hususları burada yanıtlamak mümkün olmadığından ötürü Hukuk Büromuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz

Maddi ve Manevi Tazminat Davalarının Avukat Aracılığıyla Takibi (Trafik Kazası Nedeniyle)

Ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının takip edilmesi ve maddi-manevi tazminat davası açılması süreci teknik detayları barındırmaktadır. İşbu nedenle Ülkemizin her ilinde meydana gelebilecek ölümlü trafik kazalarında her ilde bulunan avukat meslektaşlarımızla size hukuki destek sağlama amacındayız. Ölümlü trafik kazası neticesinde açılacak davalarda Hukuk Büromuz ile çalışmak arzusunda olan siz müvekkillerimiz için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.